Duszpasterstwa

W naszej parafii działa Maksymiliański Ruch Trzeźwości, który propaguje abstynencję. 

 

Msza św. sprawowana jest w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19:15 w dolnym kościele. 

 

Działają przy naszej parafii grupy samopomocowe:

Anonimowych Alkoholików - dla osób z problemem alkoholowym - spotkania odbywaja się we wtorki o godz. 17:15, w soboty o godz. 16:00 i w niedziele o godz. 15:00. 

AL-ANON - dla rodzin, w których występuje problem alkoholowy - spotkania w poniedziałki o godz. 17:15. 

Spotkania odbywają się w sali św. Kingi (dolny kościół). 

 

Przyjdź. Nie wstydź się. Tu znajdziesz pomoc dla osoby i rodziny, która cierpi z powodu tej choroby.

 

Animatorzy ruchów trzeźwościowych J. H. Świeczkowscy tel. 58 351 29 46

Schola "Różańcowe Nutki" przygotowuje oprawę Mszy św. z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej w każdą niedzielę (poza wakacjami) o godz. 9:30 w dolnym kościele

 

Jeśli chcesz śpiewać w naszej Scholi przyjdź na Mszę św. i po prostu podejdź mówiąc, że też chcesz śpiewać na chwałę Jezusa. 

Oprócz śpiewania zajmujemy się wieloma innymi sprawami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością na stronie www.scholka.info.

Dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy (od września do czerwca) na Mszę św. w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 12:30. 

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy (od września do czerwca) na Mszę św. w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9:30

 

Oprawę Mszy św. o godz. 9:30 przygotowuje Schola Różańcowe Nutki. Zapraszamy na stronę scholi.

 

Duszpasterswo dzieci prowadzi s. Leticja. 

Zapraszamy na jej stronę www.leticja.pl

Pewna stabilizacja pozwala, aby z dystansem spojrzeć na swoje życie i zastanowić się, co jest w nim istotne. Może już czas na pogłębienie duchowości przez nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest dopełnieniem pobożności Eucharystycznej, ale również pozwala poświęcić więcej czasu na modlitwę i medytację nad Słowem Bożym?

 

Jeśli jakieś okoliczności życia spowodowały, że jego sens się zatracił i brniesz w beznadziei – jest jeszcze czas, by zwrócić się do Jezusa. Zwykły wpis do Straży Honorowej NSPJ może być początkiem nawrócenia i drogi pełnej nadziei. On z otwartym i miłosiernym Sercem czeka na Ciebie.

 

Wystarczy wybrać jedną godzinę w ciągu dnia i bez zmian w codziennych zajęciach przeżywać ją głębiej, wychwalając Pana i wynagradzając Mu za cierpienia i zniewagi, jakich doznaje od współczesnego świata. W ten sposób, z godziny na godzinę coraz wyżej wspinać się będziesz po wąskiej i stromej ścieżce do świętości. Godzina Obecności Ci w tym pomoże.

 

Zaufaj więc Jezusowi i pozwól Mu się kochać! To wspaniałe przeżycie duchowe przyniesie Ci wielką radość i nadzieję, ale także pozwoli odkryć prawdziwe ideały oraz doświadczyć szczęścia.

 

Spotkania Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 w sali św. Wojciecha.

Rycerstwo Św. Michała Archanioła to Ruch Apostolski, którego celem jest wynagradzanie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom, oddalanie wszelkiego zła i zagrożeń od siebie i swojej rodziny, Polski, Kościoła Katolickiego i całego świata. Członkowie Ruchu codziennie odmawiają egzorcyzm prywatny dla świeckich, modlitwy przewidziane Statutem, a w piątki poszczą o chlebie i wodzie.


W diecezji gdańskiej jest 7 zastępów: parafia NMP Królowej Różańca Świętego - Gdańsk-Przymorze, Parafia św. Antoniego Padewskiego - Gdańsk-Brzeźno, Parafia św. Brata Alberta - Gdańsk-Przymorze, Parafia św. Kazimierza Królewicza - Gdańsk-Zaspa, Parafia Opatrzności Bożej - Gdańsk-Zaspa, Parafia św. Michała Archanioła - Sopot, parafia św. Wawrzyńca - Luzino. Jeden zastęp w Parafii św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wielkim w diecezji pelplińskiej.

 

SPOTKANIA w kościele NMP Gdańsk Przymorze, w sali św. Maksymiliana:

Każdy pierwszy wtorek miesiąca, godz. 17:00 - godzinki ku czci św. Michała Archanioła (w dolnym kosciele).

Każda pierwsza środa miesiąca, godz. 18:30 - Msza św. sprawowana w intencji księdza opiekuna Zastępu oraz Rycerzy św. Michała Archanioła.

Każda środa miesiąca, po wieczornej Mszy św. - spotkanie na wspólnej modlitwie w sali św. Maksymiliana.

 

e-mail: rycerstwo.gdansk@gmail.com

Więcej informacji o Rycerstwie znajdziesz na stronie dwumiesięcznika o Aniołach i życiu duchowym "Któż jak Bóg": http://kjb24.pl/

 

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele
wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci