Ogłoszenia
 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Andrzeja Aniskiewicza – proboszcza parafii Jezusa Miłosiernego w Witebsku (na Białorusi). Dzieli się on z nami doświadczeniem swojej pracy duszpasterskiej. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć jego posługę składając ofiarę do puszki.
 2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy do środy (włącznie) o 18:00. Nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od czwartku (01.06) o 18:00.
 3. Trwamy w modlitewnym czasie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Omawiamy ją codziennie o 18:00.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na festyn rodzinny dzisiaj od 13:30 do 15:30. W programie wiele atrakcji z nagrodami, możliwość zakupu domowych wypieków, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie posiłków dla potrzebujących wydawanych w Domu św. Franciszka.
 5. Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego beatyfikację.
 6. Msza św. Wspólnoty Modlitewnej Betania jutro (29.05) o 19:00 w dolnym kościele.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne
  - w 1 czwartek m-ca – Msza św. Wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o 18:30. 
  - w 1 piątek m-ca – Msza św. wotywna o NSPJ o 7:30 i 18:30, Msza św. dla dzieci o 17:00, spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz od 16:30. 
  - w 1 sobota m-ca – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o 7:30.
 8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę (03.06).
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego („Zielone Świątki”). W wigilię uroczystości (sobota 03.06) zachęcamy do udziału w nocnym czuwaniu ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich w kościołach stacyjnych i we Mszy Św. o północy (z 3 na 4 czerwca) w Bazylice Mariackiej. Plan nabożeństw w kościołach stacyjnych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami (wejście przy wieży kościoła), można go też znaleźć klikając TUTAJ.
 10. Kurs wolontariatu opiekuńczego, rozpocznie się w Hospicjum św. Józefa w Sopocie w sobotę (03.06) o 9:00.
 11. Prasa katolicka i Biuletyn Parafialny do nabycia w sali św. Maksymiliana lub w zakrystii.
 12. W miniony piątek (26.05), zmarła w wieku 93. lat śp. Maria Tworek, matka posługującej w naszej parafii s. Leticji, oraz pochodzącego z naszej parafii ks. prał. Piotra Tworka, proboszcza i kustosza sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Ks. Abpa odbędą się w środę (31.05) o 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku - Żabiance. Bezpośrednio po Mszy świętej nastąpi przejazd na Cmentarz Oliwski, gdzie odbędzie się pochówek (procesja rozpocznie się przy bramie naprzeciw kaplicy).
 13. W minioną sobotę (27.05), w 66 roku życia i 41 roku kapłaństwa zmarł ks. prał. January Kownacki. Przez długie lata ks. January pełnił posługę duszpasterza Polonii w Bremen. W ostatnim czasie mieszkał w Centrum Pomocowym Caritas przy ul. Fromborskiej. Uroczystości pogrzebowe ks. Januarego odbędą się w naszym kościele w czwartek (01.06) o godz. 10:00. Będzie im przewodniczył ks. Abp Metropolita Gdański. Informacja o miejscu pochówku kapłana zostanie podana po niedzieli.
 14. Zmarli nasi parafianie: + ks. January Kownacki (66), + Maria Tworek (93), + Anna Borowska (78), + Irena Męczykowska (73), + Józef Skwierawski (84).

ś.p. ks. January Kownacki

INFORMACJA O POGRZEBIEŚP. KSIĘDZA PRAŁATA JANUAREGO KOWNACKIEGO   W sobotę 27 maja 2017 r., zmarł w 66 roku życia i 41 roku kapłaństwa, zamieszkały na terenie naszej parafii, w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła...

Noc Zesłania Ducha Św.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W CZUWANIU MODLITEWNYM W WIGILIĘ UROCZYŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 3/4 czerwca 2017   Zapraszamy wiernych świeckich, osoby konsekrowane, kapłanów i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich...

ś.p. MARIA TWOREK

INFORMACJA O POGRZEBIEŚP. MARII TWOREK     Dnia 26 maja 2017 r., w Dzień Matki, zmarła w wieku 93 lat, śp. Maria Tworek, matka posługującej w naszej parafii s. Leticji oraz pochodzącego z naszej parafii...

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

odmawiamy przez cały maj, codziennie o godz. 18:00.     HISTORIA NABOŻEŃSTWA   Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia...

Adopcja materialna

Od wielu lat podejmujemy Dzieło Adopcji Materialnej. Dzięki pomocy Parafian wspieramy dzieci z mniej zamożnych rodzin i przez cały rok szkolny opłacamy im obiady w szkolnych stołówkach. Każdy może włączyć się...

Wnętrze kościoła - galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego kościoła: Górny kościół Płaskorzeźby w prezbiterium Dolny Kościół Bryła kościoła Widok z wieży kościoła

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci