Ogłoszenia
 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka. Po Mszy św. przy wyjściu z Kościoła oraz w Sali św. Maksymiliana otrzymamy tzw.: „Karty Miłosierdzia” z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Znajdą się tam trzy działania, z których proponujemy wybrać i zrealizować jedno na rzecz ubogich. Przy okazji dziękujemy również tym wszystkim, którzy wsparli materialnie mieszkańców Syrii w ramach programu „Rodzina rodzinie”.
 2. Różaniec z wypominkami za zmarłych
 3. Za dwa tygodnie (4.12) rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską (zwaną „kolędą”). Przypominamy, że ministranci NIE BĘDĄ ZAPOWIADAĆ KOLĘDY. Plan wizyt duszpasterskich na miesiąc grudzień znajdziemy dzisiaj w Biuletynie Parafialnym, w gablocie z ogłoszeniami i na naszej stronie internetowej. Styczniowy plan kolęd podamy w Święta Bożego Narodzenia.Prosimy o zapoznanie się z terminami wizyt duszpasterskich oraz o przekazanie tej informacji sąsiadom.
 4. Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis roznoszą opłatki wigilijne. Mają oni pisemne upoważnienie podpisane przez ks. Proboszcza. Ofiary złożone za opłatki zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele.
 5. Msza św. za zmarłych kapłanów posługujących w dekanacie Gdańsk Przymorze zostanie odprawiona 20 listopada o godz. 19.30 w kościele św. Brata Alberta na Przymorzu.
 6. We wtorek o 19.00 spotkanie Bractwa św. Pawła.
 7. W środę 0 17.00 w dolnym kościele spotkanie dla dzieci III klas SP przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Parafia wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym organizuje 12 dniową pielgrzymkę śladem chrześcijaństwa przez Kaukaz. W programie Armenia - pierwszy kraj chrześcijański na świecie oraz Gruzja. Wyjazd 22 czerwca powrót 3 lipca. Informacje u ks. Jerzego oraz w biurze parafialnym i stronie internetowej.
 9. Za tydzień 26 listopada będziemy gościli w parafii promotora kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który w roku 70-tej rocznicy urodzin męczennika poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego osobę i nauczanie. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, także tą najważniejszą, z jego duchowym testamentem. W tym dniu będzie można także obejrzeć w naszym kościele wystawę poświęconą Patronowi Solidarności".
 10. Biuletyn Parafialny można nabyć dzisiaj po Mszy św. w zakrystii i w sali św. Maksymiliana. Znajdziemy w nim m.in. katechezę papieża Franciszka, plan kolęd, „Kartę Miłosierdzia” a także intencje mszalne na rozpoczynający się tydzień.
 11. W sali św. Maksymiliana można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy szczególnie do lektury nowego czasopisma biblijnego „Galilea – Pismo Święte bez tajemnic” wydanego przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej.
 12. Zmarli nasi parafianie: + Helena Żołądkowska (70), Paulina Urbanowicz (82), Henryk Domżalski (92), Robert Romanowski (73).

Plan Kolęd - grudzień 2017

PLAN KOLĘD 4.12.2017 -2.01.2018 Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego Lp. DATA ULICE 1.  4.XII – poniedziałek Piastowska 68,70, 66, Piastowska 72 de, 76 2. 5.XII  – wtorek Piastowska 86, 88,  72 abc, Piastowska 74 , 82, 84...

Zapraszamy do tworzenia scholi parafialn…

     Zespół został założony w październiku 2016 roku. Głównym założeniem zespołu jest śpiew podczas nabożeństw odbywających się podczas całego roku liturgicznego. Schola bierze czynny udział w życiu parafii poprzez ubogacanie...

Pielgrzymka śladem chrześcijaństwa przez…

Parafia wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym organizuje 12 dniową pielgrzymkę śladem chrześcijaństwa przez Kaukaz. W programie Armenia - pierwszy kraj chrześcijański na świecie oraz Gruzja. Wyjazd 22 czerwca powrót 3 lipca. Informacje u ks...

Wizytacja kanoniczna 2017

     Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez biskupa .W naszej parafii taką wizytacje przeprowadził JE ks...

Różaniec do Granic - zdjęcia

     Z racji wezwania, jakim cieszy się parafia: NMP Królowej Różańca Świetęgo, nasza świątynia została diecezjalnym kościołem stacyjnym tej akcji. W sobotę 7 października na Mszy Św. o godz...

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci